čtvrtek 13. března 2014

Šťastná třináctka

13.března 2014

Krásný den milé dámy, chodím už roky na blogy Vás všech kutilek a tvořilek, kde je k vidění mnoho zajímavého a inspirativními tvoření. A protože se sama též věnuji různým činnostem, rozhodla jsem se založit blog. A dnes, třináctého, je myslím vhodný den. Tak mě tu tedy máte.


A teď něco o mě

Jsem normální ženská s dvěma dětmi ( no i když synáček se už řadí mezi dospěláky) a super manželem. Mezi mé oblíbené činnosti patří vaření, zahradničení, vyšívání, háčkování, šití, cestování...A samozřejmě rodinka, ale myslím, že to není třeba zdůrazňovat. Mám ráda věci co mají duši a tento blog jsem se rozhodla založit poté, co jsme se přestěhovali do Villy Marie v Žatci.
Kontakt na mě:  villamarie1905@gmail.com


Březen

Březen patří v naší rodině k nejnáročnějším měsícům roku. Slaví se mnoho svátků, narozenin i jedno výročí svatby. Téměř není den, kdy by se neposílala gratulace a víkendy se odehrávají na oslavách u dortu. Jeden takový jsem pekla minulý rok ke čtyřicátým narozeninám a podle toho, jak rychle zmizel soudím, že opravdu chutnal.
Dortománie

Mamíí, já bych chtěla k narozeninám myší dort, viď že mi ho upečeš? No vymyšleno to bylo krásně, tak mi nezbývalo, než se realizovat. Fotečka je pořízena z mobilu, ale snad bude alespoň něco vidět.


Recept na piškot používám už roky stejný a pokud ho chcete vyzkoušet, tak tady je:
4 vejce
240g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
150 ml oleje
100 ml horké vody
mandlové aroma
250g hladké mouky
3/4 prášku do pečiva
Žloutky ušleháme s polovinou cukru a vanilkovým cukrem. Bílky s druhou polovinou cukru na sníh. Do žloutků zašleháme horkou vodu, pak olej, aroma a prosátou mouku s kypřícím práškem. Do vymazané a vysypané formy nalijeme těsto a pečeme při 180° asi 40 minut.
Čím dort naplníte je čistě na vás mé milé, záleží na chuti. Já používám docela často pudinkovo-máslový krém. Těsto můžete obarvit kakaem, nebo přidat oříšky, to už záleží na vás. V tomto případě je povrch pokryt fondánovou hmotou, do které přidávám mandlové aroma, takže připomíná marcipán, ale o skutečný marcipán samozřejmě nejde. Na myšky to chtělo trochu trpělivosti při modelování, aby nebyly každá jiné velikosti. 
Romana
Žádné komentáře:

Okomentovat