středa 17. září 2014

Griass enk

Krásný den vám přeji. Po krátké odmlce se opět hlásím a protože jsme trošku putovali, bude dnešní příspěvek cestovní. Nejprve jsme vyrazili do Rakouska, do oblasti Tauplitz, kde několik desítek českých nadšenců provozuje chatu Haus Alpin. Chata se nachází ve výšce 1650m nad mořem a svou výhodnou polohou se stala cílem mnoha českých turistů. My jsme tamní pobyt pojali turisticky i výletně a proto nabízím pár fotek k nahlédnutí.
http://www.hausalpin.cz/o-nas

Mrtvé hory a jezero Grosssee 
Märchensee
 
Ödernalm 
Výlet na horu Schafberg, kam vás pohodlně vyveze ozubnicová dráha Schafbergbahn z městečka St.Wolfgang. Bohužel na vrcholu vládla hustá mlha, takže výhled byl minimální.

 
 
Po projížďce vláčkem jsme si prohlédli městečko St. Wolfgang.

 

 

 
Jezero Grundlsee 
 
Počasí se nám vydařilo, měli jsme téměř každý den okolo 25 stupňů a tak jsme se rozhodli projít stezku podél šesti jezer až k Leistalmu. 
 
Leistalm. Od dubna do října tento alm obývá bodrý horal, který se rozhodl s námi promluvit, pravděpodobně z radosti, že ho někdo navštívil. Bohužel nářečí, kterým mluvil jsme vůbec nerozuměli a nerozuměli mu ani němečtí turisté, kteří přišli chvilku po nás. Dali jsme si domácí malinovou limonádu a dobře vychlazené pivo a věřte, že po kilometrech které jsme ušli chutnalo opravdu skvěle.  


 
Odpočinkové posezení u jezera Steiersee...

 
 
Další z našich výletů směřoval na Dachstein Krippenstein. Pokud se vypravíte tímto směrem, doporučuji zakoupit all inclusive ticket, který je cenově výhodnější. Pak můžete navštívit například ledovou jeskyni, mamutí jeskyni, využívat všechny lanovky a další.

 
Hoher Dachstein s výškou 2 996 metrů. Jeho špičku nám ale drobátko zakryly mraky. 
 
Jezero Hallstätter See.
 
Pohled na vyhlídku 5 fingers. 
 
Městečko Hallsttat patřící ke světovému dědictví UNESCO. 


 
"Hlídané" parkoviště


 
Hlad vám zcela jistě zaženou vynikající käsespetzle z místní restaurace. 
 


 
V Hallsttatu můžete navštívit i Salzwelten, mapující historii těžby soli. Naučná stezka začíná na vrcholu Salzbergbahn a po jejím absolvování se můžete občerstvit v restauraci Rudolfsturm, odkud je krásný výhled na historické centrum Hallsttatu.
 

 
 
A protože se nám ještě zachtělo putovat, vypravili jsme se před zimou ohřát k moři. Ale o tom až příště...
 
Romana 
 

2 komentáře: