neděle 30. listopadu 2014

Procházka Salzburgem

Už jste byly milé dámy v Salzburgu? Že ne? Pojďte tedy se mnou na malou procházku, kterou jsme podnikli tento pátek. Mým prvním plánem bylo navštívit Schloss Mirabell a prohlédnout si jeho zahrady, které jsou přístupné již od roku 1854. Nachází se zde i zahradní divadlo, patřící k nejstarším v Evropě.
 


Přes řeku Salzach se dostanete po Makartsteg a právě na tomto můstku najdete zámky a zámečky různých barev, tvarů a velikostí a i z různých koutů světa. 


Dalším mým cílem byla ulička Getreidegasse. Tato ulička patří mezi nejrušnější části města, najdete zde mnoho obchůdků s kroji, obuví, hudebními nástroji a nad každým je vyvěšeno cechovní znamení...

 ...včetně všudypřítomného Mc Donald's.

V Getreidegasse č.p. 9 ale naleznete i rodný dům skladatele Wolfganga Amadea Mozarta.

Okolo barometru, který ukazoval příjemných 7 stupňů, jsme se vydali na adventní trhy na Domplatz.Všude vládla poklidná adventní nálada provoněná hřebíčkem, badyánem a vanilkou a tak jsme neodolali a dali si Glühwein a dortíček.

Příjemně naladěni jsme navštívili Dóm sv. Ruperta. Určitě bych doporučila prohlídku, uvnitř jsou k vidění nádherné a bohaté štuky a fresky s výjevy ze Starého zákona.
 

Další zajímavostí Salzburgu jsou katakomby vytesané ve skále, ke kterým se dostanete přes starobylý hřbitov St.-Peters-Friedhof.

Pěšky, nebo lanovkou se dostanete na Festung Hohensalzburg, kde jsou opět adventní trhy. Pokud máte děti, určitě je zaujme výstava loutek umístěná přímo v podloubí pevnosti. A z hradeb je nádherný pohled na celé město a řeku Salzach.
Ještě pohled na večerní rozsvícenou Getreidegasse a je to pro dnešek vše.

Romana

Žádné komentáře:

Okomentovat