pondělí 15. prosince 2014

St.Wolfgang

Naše poslední letošní putování po Rakousku nás zavedlo do městečka St.Wolfgang, ležící přímo u jezera Wolfgangsee. Toto městečko je cílem mnoha turistů nejen v létě, ale i v období adventu. St.Wolfgang spolu s městy St.Gilgen a Strobl láká turisty, aby okusili vánoční atmosféru a tradice ve zdejším stylu. Typickým symbolem adventu této oblasti je lucerna umístěná přímo na hladině jezera. Na výšku má úctyhodných 19 metrů a k obejmutí je potřeba šesti lidí. Okolo lucerny, taktéž na hladině, svítí mnoho hvězdiček, jejichž záře se odráží v hladině jezera.

Pravou vánoční atmosféru můžete zkusit ve městě, kde trhy zaplňují malá náměstí, táhnou se ulicemi, fasády září světélky a všude voní advent. Najdete tu stánky s vánočními ozdobami, perníčky, svíčkami, praženými mandlemi a punčem. Za řadou stánků je postaven betlém, ale bez Ježíška. Ten se podle místní tradice vkládá do jesliček až 24.prosince. Celou kulisu doplňuje 60 vyřezávaných soch v životní velikosti.Aby vám punč lépe chutnal, skupinka muzikantů při setmění hraje vánoční melodie.

Dalším lákadlem jsou adventní jízdy parním vláčkem na horu Schafberg, ale pouze do výšky 1010m. Tam už čeká obsluha v historickém bufetovém vozu a než vám uvaří čaj na zahřátí, stihnete si vyfotit výhled do údolí.

Na opačném konci jezera je městečko St.Gilgen, do kterého se pohodlně dostanete jednou z mnoha lodí, které křižují jezero. A takto vypadá St.Wolfgang přímo z paluby.

V městečku St.Gilgen najdete i Mozarthaus, kde se narodila matka a sestra slavného skladatele. Symbolem tohoto města je červená svíčka a najdete ji na každém kroku.

Mým tipem na výlet je Zwölferhorn, kam se dostanete kabinkovou lanovkou a odkud je krásný výhled na Alpy. A i v této výšce je mini adventní trh.

Další zastávkou bylo městečko Strobl. Tomuto městu se říká město betlémů. Najdete tu betlémy malé, velké, různě složité i klasické. Jakmile se začne stmívat, světýlka vytvoří tu správnou atmosféru. Všemu kraluje velká kometa vznášející se nad dřevěným molem na břehu jezera Wolfgangsee. Tato kometa je jedním ze zdejších tří symbolů adventu.


Romana
Žádné komentáře:

Okomentovat