pondělí 16. března 2015

Sankt Johann im Pongau

Krásný den milé dámy. I přes to, že jaro nám klepe na dveře, rozhodli jsme se uplynulý týden strávit na horách v Rakousku a užít si sníh a zimní radovánky. Mnohým z vás jistě nemusím představovat možnosti sportovního využití, které tato země nabízí, ale pokud se do Rakouska teprve chystáte, možná uvítáte pár tipů. My jsme byli ubytováni v příjemném hotelu v městečku Sankt Johann im Pongau, kde nás každé ráno budily kostelní zvony.

 
Městečko je součástí Salzburger Sportwelt a po zakoupení skipasu můžete využívat různé lanovky a upravené sjezdovky s různými druhy obtížnosti a délkou. Pokud máte děti, rozhodně navštivte městečko Radstadt. Zde si za 5 euro můžete půjčit saně na celý den a dalších 5 euro je vratná kauce. Lanovkou se vyvezete do horní stanice (použijete skipas, nebo zakoupíte jednotlivé jízdné) odkud vede sáňkařská dráha, která je dlouhá okolo šesti kilometrů. Je to tedy zábava pro malé i velké.
Lyžaři jistě ocení i oblast Flachau, kde je z výšky přes 1500 m.n.m takovýto krásný výhled. 
 
 
Pokud nelyžujete, či jen máte odpočinkový den, můžete navštívit městečko Zell am See, projít se po nábřeží a pojídat třeba horké vafle od pouličního prodavače.
 
 
 
Dalším tipem na výlet je městečko Kleinarl, do kterého se můžete vypravit pěšky z města Wagrain. A rozhodně nezapomeňte foťák, budete ho potřebovat.
 Na konci údolí je jezero Jägersee s příjemnou restaurací a venkovním posezením, při kterém se kocháte pohledem na jezero a zapadajícím sluncem osvětlené hory.
 
 
 
 
 
O tom, že se jaro blíží i do Alp, svědčí tato čemeřice, která nesměle vykukuje ze sněhu.
 
 
 
Romana

Žádné komentáře:

Okomentovat