pondělí 22. června 2015

Cestou necestou...

Ahoj, Hallo, Ciao! jak jste již jistě pochopily, máme boty z toulavého telete a pokud se nám naskytne příležitost vyrazit do světa, rozhodně neváháme. A tak jsme zabalili kufřík a vypravili se vlakem do Bratislavy, kde už na nás čekala další podobně cestovatelská rodinka. Společně jsme pak pokračovali do rakouského Vulkanlandu, který se nachází ve spolkové zemi Steiermark (Štýrsko). Tato oblast byla ještě poměrně nedávno neperspektivní oblastí, ale dnes je tomu právě naopak.

 
Tato oblast v mnohém připomínající České středohoří je proslulá svou vynikající šunkou Vulcano, pálenkami a octy, čokoládou a dýňovým olejem. Dýňová políčka tu můžete vidět na každém kroku, stejně jako vinice, nebo ovocné sady. Jedná se opravdu o políčka, žádné velké lány, tak jak to vídáme u nás, takže krajina je rozmanitá a pestrá a k mé velké spokojenosti tu nevládne žádná řepková žluť.
 
 
Riegersburg na který se můžete dostat nejen pěšky, ale i panoramatickým výtahem.  Na hradě je muzeum čarodějnic, výstava zbraní a o váš hlad se postará místní taverna.

 
 Netradiční pošta a hasičská stanice v Bairisch Kölldorfu.


Pokud se nechcete pohybovat pouze autem a místní krajinu chcete vidět i z jiného úhlu, svezte se vláčkem z Bad Gleichenbergu.
 
To je pro dnešek vše a zítra se podíváme do Slovinska.
 
Romana

Žádné komentáře:

Okomentovat