úterý 9. června 2015

Poklad ze sklepa

Když jsme se před dvěma lety nastěhovali do villy, našli jsme ve sklepě pod nánosem prachu, pavučin a všelijakého haraburdí původní okna, která patřila do secesní koupelny. A protože se snažíme zachovat a obnovit co nejvíce z nalezených původních věcí, došlo i na jejich renovaci a následné vsazení do prázdné niky.

 
 
 
Na každém okenním křídle je vyobrazeno město. Na levém je to rakouský Hallstadt a na pravém se mi zatím jméno nepodařilo zjistit.
 

 

 
Okno pochází z roku 1905 a když si vzpomenu, že leželo nějaký ten rok ve vlhkém sklepě, je až k nevíře, že utrpělo jen málo na své kráse.
 
Další drobnůstka která vzešla z mého šicího koutku, je na přání naší Bobulky, ze které se postupně stává slečna a která projevila přání vlastnit polštářek na dekorování svého pokoje. Bobulka tedy nakreslila návrh a zvolila materiál a já za dnešního deštivého dne tvořila. Výsledek posuďte sami.
 
 
 
 
Romana
 
 
 
 
 


2 komentáře:

  1. Zdravím! Po dlhšom čase som zase u vás na blogu. Dnes mi padol do oka článok o dverách, maľbu Hallstattu som spoznala okamžite, ale to druhé mesto nie. No keď sa na ten obraz pozerám dlhšie, zdá sa mi, že by to mohol byť St. Wolfgang. Z tých fotografií nie je vidieť, či je tam tiež nejaké jazero. Skúste pátrať týmto smerom.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Bohužel ani St. Wolfgang to není. Zkosená hora v pozadí vypadá jako Schafberg, mohlo by to být městečko na opačné straně, ale tam mají kostely spíše cibulovité věže. Takže zatím opravdu nevím, ale pátrám dál! Díky za tip a hezké dny. Romana

      Vymazat