středa 9. prosince 2015

Schwarzenberg

V adventním čase ráda navštěvuji trhy a to nejen u nás, ale i v Rakousku či Německu. Tentokrát padla volba na městečko Schwarzenberg, které leží na německé straně Krušných hor. Adventní trh zde má tradici již 25 let, ale samotné město stojí za to navštívit i mimo toto období.

Dominantou celého hornického města je stejnojmenný hrad z 12 století a kostel sv.Jiří. Dostanete se k němu příjemnou procházkou po schodech, nebo za 50 centů proskleným výtahem.
 

Historické centrum není moc velké, ale je plné romantických uliček a zákoutí. Není nouze o malé krámky s kávou a čokoládou, pekařství, nebo cukrárny.
 

 V této zvonici je umístěna míšeňská zvonkohra, kterou si můžete čtyřikrát denně poslechnout.

Malé nahlédnutí do kostela sv. Jiří...

Stánky s preclíky, pečenými bramborami, ovocem, františky, nebo vyřezávanými ozdobami najdete opravdu všude i na nádvoří hradu. Zde nechybí ani vánoční dílna pro děti. 

Pokud se rozhodnete tyto adventní trhy navštívit, rozhodně nečekejte davy lidí, skrze které se budete prodírat ke stánkům. Jedná se opravdu o malé, téměř komorní trhy s příjemnou atmosférou a milými lidmi. A ještě malé upozornění- trhy se konají pouze do třináctého prosince.

Romana

Žádné komentáře:

Okomentovat