pátek 1. dubna 2016

Zanzibar- ostrov koření

Že je Zanzibar ostrovem koření je všeobecně známé, ale my známe koření už připravené v sáčku. Vyplatí se určitě navštívit plantáže, na kterých se koření pěstuje. Zde máte možnost koření očichat, ochutnat a poznat jak roste v přirozeném prostředí. Právě za značnou část svého bohatství vděčil Zanzibar hřebíčku, muškátovým oříškům, pepři, vanilce a jinému exotickému koření, které se odtud vyváželo do celého světa. Tajemství "hřebíčkového ostrova" nejlépe objevíte při "Spice Tour", při níž se seznámíte nejen s kořením, ale i léčivými a dalšími užitkovými rostlinami. Navíc se hodně dozvíte o zanzibarském životě mimo město a pláže...
Citónová tráva
 Chlebovník
 Červené banány. Banánů tu roste několik druhů, ty největší (cca 45cm dlouhé) se používají na vaření.
 Vanilka
 Muškátový oříšek
 Kardamom
Kvetoucí karambola
 Pepř
 Káva. Tu jsme bleskově pojmenovali na kávu Zanzibariku, což naše průvodce velice pobavilo. Až tento název někde uslyšíte, budete vědět, že pochází od turistů z Čech...
 Zázvor
 Rambutan
 Kurkuma

Na závěr Spice Tour nám Mr.Butterfly předvedl lezení na palmu asi 17m vysokou s akrobatickými prvky a ochutnávkou kokosu, který předtím utrhl.
 

Dalším velkým lákadlem je možnost šnorchlování s delfíny, a protože jsme tento výlet slíbili naší slečně, vypravili jsme se na jižní část ostrova. Delfínů jsme zde viděli opravdu mnoho, ale plavání mezi nimi jsme nakonec vzdali. Delfíni mi připomínali naší vydru říční- ukáží se turistům, laškují, vyskakují na vodu, hrají si, ale v okamžiku, kdy k nim skočíte do vody, okamžitě zmizí a vynoří se o 200 metrů dál. My, jako suchozemci máme malou šanci je v moři dohonit, nebo se jich dokonce dotknout. A co se týče fotek, je to jako fotit pytel blech. 

 
 A na závěr foto masajského válečníka s typyckým účesem. Masajové jsou na Zanzibaru poměrně hodně k vidění, ale původem jsou z Tanzanie. Pokud nechodí bosí, používají sandály vlastní výroby, což je ojetá pneumatika z motorky, připevněná řemínky k noze. Díky tomuto obutí můžou při tancích skákat neskutečně vysoko.
 

Romana


Žádné komentáře:

Okomentovat