čtvrtek 4. srpna 2016

Turistika za hranicemi...

Kurort Rathen je vesnička nedaleko německé Pirny, rozkládající se na obou březích řeky Labe. A právě tam jsme se vypravili na další z našich prázdninových výletů. A nebyli jsme jediní turisté z Čech. Pokud rádi cestujete, přináším pár tipů. Do vesnice se dostanete pohodlně autem, které zaparkujete na parkovišti přímo u Labe. Vedle parkoviště je modelová železnice, kterou ocení nejen malí návštěvníci. Jezdí zde několik různých vlakových souprav a i domečky, nebo vůbec krajina je dotažena do detailu, takže můžeme vidět tržiště, statek, hřbitov, vrtulník nebo čůrajícího panáčka v akci. 
V automatu na parkovišti si kupte lístek na přívoz, kterým se dostanete na pravý břeh řeky Labe ( případně ho lze zakoupit i u obsluhy přívozu). Odtud vede cesta na skalní most Bastei (připravte se na prudší kopec a cca 30 min. chůze), který je jednou z největších dominant a symbolů Saského Švýcarska. Původní název Bastei je připomínkou na obranný soubor strmých skal kolem skalního hradu Neurathen. Vstup do bývalého hradu je zpoplatněn, ale na skalní most budete mít odtud lepší výhled, takže doporučuji nevynechat.
 
 

Po malém občerstvení lze pokračovat nejprve po modré turistické značce skalními soutěskami z kopce dolů a dále po zelené značce až k 500 metrů dlouhému jezeru Amselsee. Původně se zde získával led, ale v současné době je zpřístupněno pro turisty a můžete se po něm projet na veslici, nebo šlapadle.

 

Od jezera už je to coby kamenem dohodil zpět do Kurort Rathenu. 
Tak hezké putování!
Romana


Žádné komentáře:

Okomentovat