úterý 7. února 2017

Za dobré vysvědčení...

...knihu! Tak zní známý slogan, ale v našem případě bych měla spíše napsat- za dobré vysvědčení výlet! Je pravda, že někteří (Bobulka), si pololetní prázdniny představují strávené v teplé posteli s telefonem v ruce, ale druzí (rodiče) se rozhodnou jet na výlet po krásách naší země.
Náš výletní tip č. 1- Plzeň
Do Plzně jsme se vypravili vlakem nejen proto, že všude bylo obrovské náledí, ale i proto, abychom mohli podniknout exkurzi v pivovaru, spojenou s ochutnávkou místních piv. Exkurze trvající 100 minut nás provedla nejen historií samotného pivovaru, ale nahlédli jsme i do stáčírny lahví, svezli jsme se největším výtahem u nás a podívali se do pivovarských sklepů. Teď možná namítnete, že se naše slečna musela nudit, ale omyl! Nahlédnutí do provozu mezi tisíce cinkajících lahví a zátek bavilo všechny přítomné dětičky.
 

 


Další zastávkou byla Katedrála svatého Bartoloměje stojící na náměstí Republiky. Věž se svou výškou   102, 26m je nejvyšší kostelní věží v Čechách. Vyšlápli jsme si 300 schodů, abychom se pokochali výhledem na Plzeň. Pokud ale máte malé děti, nebo omezenou pohyblivost, výstup rozhodně předem zvažte, protože schody jsou hlavně v poslední části věže velice příkré a úzké a v tomto počasí i kluzké. S dětmi můžete navštívit i muzeum strašidel nebo loutek na tomtéž náměstí, takže se rozhodně nudit nebudou.
 

Tip na výlet č.2- Karlovy Vary 
Je jasné, že obě města se v jeden den zvládnout nedají. Nás do Karlových Varů nalákal Vánoční dům, který je otevřený po celý rok a mimo betlému a vánočních ozdob, kterými je doslova napěchován od podlahy po strop, je zde největší výstava plyšových medvídků, kouzelné městečko a Andělská kavárna.

 

Procházka po městě nás zavedla až ke kostelu sv. Lukáše, kde je Museum HOUSE OF WAX. Expozici tvoří voskové figuríny- sportovci, hudební i seriálové hvězdy, anglická královská rodina, politici, smyšlené postavy, všichni odění v dobových kostýmech charakterizující jednotlivé osobnosti. Bohužel se zde nesmí fotit. 
 

A na závěr malá procházka po kolonádě. 
A to jsme zdaleka nestihli všechno, co jsme plánovali. Tak zase příště. Mějte se krásně.
Romana

Žádné komentáře:

Okomentovat