neděle 9. července 2017

Čokoládová bábovka

Když nad tím tak přemýšlím, bábovky nás provázejí už od ranného dětství, kdy je patláme na pískovišti a zdobíme drobnými kvítky sedmikrásek ( jako třeba já), aby nám je nezvedenci ze sousedství vzápětí rozdupali ( jako třeba Milánek, který bydlel ob dům od nás).
Dnešní bábovku naštěstí nikdo nerozdupal, ale byla do posledního drobečku spořádána k nedělní kávě. Receptík je bez vážení a za odměrku mi sloužil hrnek- 250 ml
 


Nedělní čokoládová bábovka
1 hrnek cukru
2 hrnky polohrubé mouky
1/2 hrnku mléka
1/2 hrnku oleje
3 vejce
1 prášek do pečiva
100 g rozpuštěné čokolády do těsta
100 g čokolády+ 80 ml smetany na polevu
něco na ozdobeni
Žloutky třeme s cukrem do pěny. Po částech zatíráme olej, mouku s práškem do pečiva, mléko a rozpuštěnou čokoládu. Nakonec vmícháme sníh z bílků. Naplníme do vymazané a vysypané formy a pečeme, dokud není špejle po vpíchnutí suchá. Po vychladnutí přelijeme polevou, kterou připravíme zahřátím a rozmícháním smetany s čokoládou. Já jsem zdobila rozdrcenými čokoládovými trubičkami.
 

Romana 

P.S. Pokud máte občas výčitky co se týká konzumace čokolády, možná vám pomůže jednoduchá rovnice...
Čokoláda obsahuje kakao.
Kakao získáváme z kakaových bobů.
Kakaové boby rostou na kakaovníku.
Kakaovník je strom.
Strom je zelený.
Výsledek- čokoláda je vlastně salát.  :-)

2 komentáře:

 1. Tak túto logigu o zdravej čokoláde povedal môj muž vnukovi, keď bol malý, neuveril a odvtedy sa mu smeje, že je taký zdravý z nej :-)
  Ale bábovečka vyzerá lákavo! Mne sa to s pečením báboviek moc nedarí, vo vnútri sú nedopečené a vrch spečený. Neviem, v čom je chyba, radšej ju neečiem :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nemůže to být třeba tím, že se salát nedá péct? :-)
   Hezké léto! Romana

   Vymazat