pondělí 16. října 2017

Kandovaná dýně

Je podzim a tedy i čas teplých svetrů, mlhavých rán a zahřívacích polévek. Jedna z podzimních polévek je právě ta dýňová, kterou vařím dost často. Dýňová semínka pak vyhazuji na kompost, kde se mi v následujícím roce postarají o další úrodu. Tak jako letos. Dýní máme tolik, že o ně na zahradě doslova zakopáváme. Polévky by z toho bylo asi tak pro celý kraj. Co ale zkusit i něco jiného? Třeba kandovanou dýni.
 
Na kandovanou dýni budeme potřebovat:
1 dýni
cukr
ocet
ananasovou tresť (není nutná)
případně silného muže, který nám dýni rozkrojí
 
Já jsem kandovala dýni hokaidó. Nejprve je třeba dýni rozčtvrtit, vydlabat semínka a část z nich vyhodit na kompost, kde se postarají o úrodu v příštím roce :-)
Dýni jsem oloupala škrabkou na brambory, nakrájela na plátky asi půl cm silné a vložila do hrnce se slabě okyselenou vodou. Takto jsem je nechala louhovat 24 hodin. Poté jsem vodu slila a dýni prosypala cukrem v poměru 1kg dýně-50 dkg cukru a nechala opět 24 hodin proležet. Za tuto dobu pustí dýně šťávu a měla by být zcela potopená. Pokud ne, přidám trochu vody a tresť a vařím až dýně zesklovatí. Nechám vychladnout a tento postup opakuji ještě dvakrát. Poté tekutinu, tedy spíše sirup sliju a dýni nechám okapat. Jednotlivé plátky dýně pak suším na plechu s pečicím papírem, nebo v sušičce. Kandovaná dýně je výborná pochoutka pro děti, ale já nebudu tvrdit, že je to zázrak zdravé výživy, vzhledem k tomu, že je tam cukr. Řekněme, že je to něco jiného.
Slitý sirup jsem rozředila vodou a dávám ho naší slečně do školy k pití. Minule jí ho vypily spolužačky, kterým chutí připomínal hruškový džus :-)
 
 
Kandovanou dýni je třeba uchovávat v suchu a uzavíratelné nádobě. A pro kuchařinky ještě jeden tip- zkuste ji nakrájenou na kousky použít třeba do letošní vánočky.
 
Dýním zdar a já jdu kandovat další dýně.
Romana

Žádné komentáře:

Okomentovat