středa 18. října 2017

Už třináct

Dneska je to třináct let, co se narodila naše Bobulka. Uteklo to jako voda. O víkendu bylo trošku slavení do kterého se mi moc nechtělo a to hlavně proto, že jsem naměla žádný nápad. Zkrátka jsem nevěděla, jakou oslavu mám udělat pro osůbku, která za poslední rok prošla výraznou změnou. Že by tvůrčí krize? Už ne dítě, ale ještě ne dospělý. Tak například: výška 170 cm (já jsem se stala nejmenším členem rodiny) noha velikost 42, radikální změna šatníku protože ze všeho trčely ruce a nohy, prádlo nakupujeme v dámském a v koupelně bývá ráno fronta...
A do toho vymyslet oslavu a dárek. Ale co, aby to bylo dostatečně “zabitý” a oslava se zdařila. Nakonec jsem zvedla hozenou rukavici a voilà... tu je malá fotoreportáž.
Letošní téma bylo yburan. Zní to sice jako název nějakého smrtícího plynu, ale stačí přečíst slovo pozpátku a máme zde plný význam.

Dort si Bobulka navrhla sama. Spící sobík s květinovým věnečkem a cukrovými perličkami, doplněný nápisem. Dvoubarevné mandlové těsto a marcipánový potah. Vyřádila jsem se...

 I když jsem “bojovku” rázně odmítla, nastalo žadonění a škemrání a tak přeci jen byla. Opět jsem napsala na lístečky krátké texty, které po přečtení odhalily místo s dalším lístečkem a indicií. Oříškem bylo vymyslet veršovánky.
- aby tam byl alespoň trošku rým
- aby v tom byla ukryta indicie, kde hledat další lísteček
- aby část byla v souladu s tématem narozenin, čili yburan
- aby jich bylo alespoň deset
- aby byly dobře schované a holky měly o zábavu postaráno
- aby to celé davalo vůbec smysl

A došlo také na doma vyrobené přání. Já vím, v obchodech je velký výběr, ale proč si trochu nepohrát. Stačila čtvrtka a barevné papíry ze kterých jsem vyrobila malé obálky. Do každé jsem vložila mini přáníčko a mini obrázek.

A protože nevěděla co si přát k narozeninám, dohodly jsme se, že si dárek rozmyslí a vybere až ji něco cvrnkne do nosu. V rámci bojovky tedy našla jen pár drobností (samozřejmě zabalené naruby) a místo klasické bonboniery balení vajec :-)
 
Došlo i na soutěže a než se holky vyřádily, byla téměř noc a oslava u konce. Díky za účast všem a zase někdy příště...
 
Romana

4 komentáře:

 1. Jste skvělá mamka !! Jestli nevadí, Váš nápad "YBURAN" bych použila na oslavu narozenin naší vnučky. Jinak přeji všechno nejlepší Vaší holčičce. Šá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuji za přání naší slečně i za milá slova. Pokud se Vám yburan líbí, směle jej použijte. Není nad to vidět smějící se dítka, budou mít jednou na co vzpomínat. Přeji krásné podzimní dny Romana

   Vymazat
 2. Dodatečně velká gratulace !!!
  Slečny nám nějak rychle rostou. U nás budeme před vánoci slavit první kulatiny 10 let. Inspirace zatím žádná, tak uvidím, třeba se nechám zlákat yburan.
  Přeji krásné podzimní dny, Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitu, děkujeme. Uteklo to jako voda. Určitě tě do vánoc něco napadne. Měj se krásně Teri a Romana

   Vymazat