čtvrtek 9. listopadu 2017

Takový obyčejný polštářek

Dnes bych vám chtěla ukázat takový obyčejný polštářek. Tedy přesněji obyčejný na první pohled. Velikost 30x30 cm, látka také obyčejná, pro zpestření bavlněná stuha. Žádný módní výstřelek z mého šicího koutku. Jenže... váha polštářku je téměr 800g...je to tedy pěkný cvalda.
A čím to je? Polštářek je totiž plněný třešňovými peckami z loňské úrody.

To je totiž tak: třešňové pecky jsou ideálně kulaté, nepíchavé a když se důkladně vyperou v několika vodách a následně usuší, mohou se použít jako náplň do nahřívacího polštářku. Na ušití je potřeba jen kousek bavlněné látky a času to moc nezabere, ale výsledek famózní. Polštářek nahřívám v mikrovlnné troubě- plný výkon/ max.2 minuty. A použití?
- na bolavá záda
- na bolavé klouby
- pro rychlé zahřátí, když vymrznete na procházce
- když se večer díváte na film a zebou vás nohy
- když si chcete předehřát studené peřiny před spaním
Pecky si nahřátím podrží dlouhou dobu teplo, jen pozor při pokládání přímo na kůži, ať se nespálíte. A nervóznější povahy polštářek mohou žmoulat a zbavit se tím stresu :-)

Já mám polštářků několik...to abychom se doma neprali o jeden.

Romana

2 komentáře:

 1. Takže predsa nie je obyčajný, plnený kôstkami som ja ešte nerobila.
  Ďakujem za odpoveď na škrupinky, myslím, že to prilepenie je lepšie, možno by som tiež mala vyskúšať urobiť. Len škrupinky musím zohnať :-)
  A s tou farbou máš pravdu, mne na Vianoce tiež najviac ide červená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě vyzkoušej, je to i krásný vánoční dáreček. Se skořápkami to bývá nejhorší- aby byly neporušené, tak akorát velké a hlavně čisté.
   Polštářek je také fajn, alespoň pro nás “zmrzlíky”
   Pa Romana

   Vymazat