středa 20. prosince 2017

PPL

V čase vánočním (a nejen v něm) jsme si zvykli nakupovat dárky přes internet a způsob dodání často volíme službou PPL. Nejinak to pořešil i můj manžel, který- jsa právě dočasně zdravotně výrazně indisponován, nebyl schopen navštívit kamenný obchod. Dáreček pro mou maličkost tedy vyřešil tímto způsobem.
Jednoho dne přišla sms s informací, že balíček bude doručen  mezi 13 a 15h...
Když kurýr PPL ve stanoveném čase zaparkoval před naším domem, požádal mě mužíček, zda bych mohla celou věc vyřídit. Vyšla jsem (místo nemocného manžela, jehož věrné společnice jsou v posledních týdnech berle zvané podpažďovky) balíček převzít. Vesele jsem zahlaholila pozdrav na kurýra a následně se náš rozhovor odvíjel tímto způsobem:
"Dobrej. Co chcete ženská?"
Trochu jsem se pozastavila nad oslovením, ale budiž, žena jsem, tak proč to zapírat.
"Mám tu balíček na jméno..."
"Paninko, to je mi úplně k h...u, řekněte mi ulici."
Jejda, to se nám to rozjíždí...Sdělila jsem ulici, byť navigace v autě přes otevřené dveře všem sdělovala, že je na místě.
"No jó, ale já vás mám úplně vzadu, já se k vám nedostanu, tak co mě sakra votravujete?"
"Já vám to pomůžu najít, třeba někam zapadl," špitla jsem pokorně.
"Ženská a jak si to vůbec představujete! Vy mě tady votravujete, já to teď nemám zorganizovaný. Vy mě tady zdržujete!"
"Prosím?"
"Že kvůli vám nic nestihnu, podívejte co musím všechno doručit a vy mě tu zdržujete vod práce!"
"Jakže? Poslal jste nám zprávu, že nám doručíte balíček mezi 13 a 15h. Stojíte v naší ulici, před naším domem a já vás zdržuji? Pane jsme přece lidi, nějak se domluvíme, rozvezte si zbytek a až se dopracujete k mému balíčku, tak ho přivezte, nebo změňte termín dodání, případně si pro něj přijedu já."
"No jasně! To bych toho tak stihnul, kdyby mě každej takhle votravoval. Já vám to někdy přivezu."
"Někdy?"
"Jo někdy!"
Rozešli jsme se oba mlčky. Já, vlastně my jsme žasli nad profesním přístupem onoho muže a on pravděpodobně nad mou "otravností". Balíček byl nakonec doručen do úložného místa, protože objednavatel "nebyl přítomen".
Abychom si rozuměli, já si v žádném případě nestěžuji a celou historku beru spíše s pobaveným úsměvem a to i přes to, že balíček se mi povedlo vyzvednout až na třetí pokus.
Ale přesto mě napadá- je tohle všechno před nejkrásnějšími svátky v roce nezbytně nutné?
A tak si jdu zapálit vánočního františka, nalít punč a smlsnout cukroví. Já se totiž o Vánocích vztekat nehodlám.
Mějte krásné svátky a užívejte si je plnými doušky. Vánoce jsou totiž vždy takové, jaké si je sami uděláme a jaké je chceme mít. Já sázím na pohodu.

                                                                         Romana

2 komentáře:

 1. To je tedy síla, s tak neochotným kurýrem jsem se naštěstí ještě nesetkala. Je fajn, že to bereš s humorem ... My jsme se naší zásilky (shodnou okolností také dárek pro mě) dočkali konečně včera, po dvou SMS, že ten den a tu hodinu přijedou a ono nic. Až telefonát manžela na sklad PPL zřejmě vše urychlil.
  Přeji krásné a hlavně pohodové poslední adventní dny, Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, beru to s humorem. Chápu, že toho mají zásilkové služby v tomto čase hodně a kurýři chtějí být se svými rodinami, ale přesto není důvod k prudším slovům a vzteklým náladám.
   Krásné dny plné pohody, Romana

   Vymazat