úterý 1. května 2018

Muzeum obchodu

Muzeum obchodu se nachází v Radniční ulici přímo v Českém Krumlově, v domě s nejstarší kupeckou historií ve městě. K vidění je zde dochovaný kupecký obchůdek, historické pokladny, zásobníky na kávu a petrolej, váhy, obaly na potraviny, nápoje, kosmetiku, reklamní poutače a tabule a mnoho dalšího. Jako suvenýr si můžete koupit repliky historických cedulí, věšáčky na utěrky, lněné utěrky s romantickými motivy, pohlednice, perníky...
Zažijte jak se nakupovalo před sto letyRomana

P.S. Omlouvám se za horší kvalitu fotografií, ale exponáty jsou umístěny za sklem a nasvíceny a to mají fotografové ráááádi  :-)

4 komentáře:

 1. Fakt krásne múzeum! Konzum ako má byť :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to jsem nefotila všechno! Vzpomněla jsem si na tvůj článek o tom, jak se nakupovalo dříve a jak v současné době. Je mi ovšem bližší tento koloniál, než anonymní řetězce. Pa Romana

   Vymazat
 2. Byla jsem v tomto muzeu už to budou 4 roky. Šli jsme náhodou kolem, užila jsem si to tam parádně. A odešla jsem i s malými cedulkami (replikami), která mám od té doby na mikrovlnce. Byla to jiná doba, zboží nebylo tolik, ale obchod měl duši. Přeji ti krásný máj !!!
  Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem neodešla s prázdnou, koupila jsem si stylový věšáček na utěrky a k němu samozřejmě i dobové utěrky a reklamní magnetku na ledničku. A pak jsem byla násilím odtažena mužem ven... :-)
   Mám ráda obchody s duší.
   I tobě přeji krásný květen a plno hezkých výletů. Romana

   Vymazat